بدنسازی چگونه بدون وزنه انجام می گیرد؟ [تصویر]
  • calendar icon 29 تیر 1400

بدنسازی چگونه بدون وزنه انجام می گیرد؟

بدنسازی مجموعه ای از حرکات ورزشی است که گاهی بدون وزنه نیز انجام می شود. بدنسازی فیتنس نوعی از بادی بیلدینگ می باشد که در آن فرد به دنبال رسیدن به تناسب اندام است. در این ورزش از حرکات سریع استفاده می شود. ضمن اینکه برنامه حجمی بدنسازی اهمیت چندانی ندارد. بدنسازی چگونه بدون وزنه […]

بدنسازی مجموعه ای از حرکات ورزشی است که گاهی بدون وزنه نیز انجام می شود. بدنسازی فیتنس نوعی از بادی بیلدینگ می باشد که در آن فرد به دنبال رسیدن به تناسب اندام است. در این ورزش از حرکات سریع استفاده می شود. ضمن اینکه برنامه حجمی بدنسازی اهمیت چندانی ندارد.

بدنسازی چگونه بدون وزنه انجام می گیرد؟

حدود 90% مردم باورهای اشتباهی در رابطه با بدنسازی فیتنس دارند. آن ها گمان می کنند که فیتنس همان بادی بیلدینگ است. البته باید با این سوال شروع کرد که آیا فیتنس همان بادی بیلدینگ است؟ پاسخ به این سوال بسیار روشن و واضح است. فیتنس بخشی از بادی بیلدینگ است. در این روش استفاده باشگاه بادی بیلدینگ در راستای رسیدن به هدف فرد انجام می گیرد. در ادامه شما را با تفاوت فیتنس و بادی بیلدینگ آشنا می کنیم.

تفاوت بدنسازی و فیتنس چیست؟

بدنسازی فیتنس به عنوان بخشی از حرکات ورزشی مطرح می شود. برای انجام فیتنس باید به باشگاه بادی بیلدینگ بروید. این تکنیک بیشتر در باشگاه بدنسازی بانوان اهمیت می یابد. در واقع فیتنس را با نام بدنسازی بانوان می شناسند.

هر چند بادی بیلدینگ لزوماً یک ورزش مختص مردان یا زنان نیست اما شواهد و بررسی ها نشان می دهد که بیشتر خانم ها تمایل دارند به سراغ بدنسازی فیتنس بروند. ضمن اینکه آقایان به دنبال برنامه حجمی بدنسازی هستند. به همین خاطر از بادی بیلدینگ فیزیکی و عضله ای بیشتر استقبال می کنند. برای رسیدن به این تیپ بادی بیلدینگ ، باید از برنامه حجمی بدنسازی کمک گرفته شود. بیشتر آقایان در وهله اول هدف خود را از رفتن به بادی بیلدینگ، شکل گیری ماهیچه های قوی و مقاوم اعلام کرده اند. برای رسیدن به این فرم اندام نیاز به برنامه حجمی بدنسازی خواهند داشت. خانم ها نیز هدف خود را از رفتن به باشگاه بدنسازی بانوان، بدنسازی فیتنس اعلام کرده اند.

در واقع بدنسازی بانوان با کلمه فیتنس تداعی می یابد. در واقع کمتر خانمی را می یابید که هدفش از بادی بیلدینگ رسیدن به عضلات حجمی باشد و برای این کار برنامه حجمی بدنسازی را پیگیری نماید. فیتنس با کلمه تناسب اندام برابری می کند. البته فیتنس یا همان تناسب اندام را نیز باید جزء بادی بیلدینگ به حساب آورد. بدنسازی بانوان به شدت با این رشته ترکیب شده و ابداً از آن جدا نیست. بانوان هدف خود را از ورزش کردن در وهله اول، تناسب اندام معرفی می کنند. به همین خاطر باشگاه بدنسازی بانوان با کلمه فیتنس معنا می یابد.

در بدنسازی فیتنس کلیه حرکات برای رسیدن به تناسب اندام در باشگاه بدنسازی بانوان انجام می گیرد. در این بادی بیلدینگ از دستگاه ها نیز استفاده می شود. این دسنگاه ها نیز در راستای رسیدن به هدف اصلی مدنظر قرار می گیرند.

بیشتر خانم ها برای از بین بردن بافت چربی اضافه، روانه این باشگاه ها می شوند. ضمن اینکه به دنبال راهکارهای مفید در این زمینه می باشند. این راهکارهای مفید می توانند نجات بخش فرد از چربی و وزن بالا باشند. البته  این موضوع از بادی بیلدینگ فیزیکی چیزی کم ندارد. در واقع زمانی که وزن شما به حد مطلوب برسد، کلیه اندام ها به آسایش می رسند. فشار خون شما در وضع طبیعی باقی می ماند. خبری از بافت چربی نیست. راحت راه می روید، می ایستید، می نشینید و بر می خیزید. به هیچ کدام از اندام های شما از جمله زانو و پاهایتان فشار نخواهد آمد.

بدنسازی فیتنس همان بدنسازی بدون وزنه است؟

باشگاه بدنسازی بانوان حرکات مفید برای آب کردن چربی ها را به شما معرفی خواهد کرد. در واقع بدنسازی فیتنس معادل بدنسازی بدون وزنه است. در این ورزش، حرکات نقش مهمی ایفا می کنند. این حرکات سریع می توانند بافت چربی شما را به تحلیل و نابودی برسانند.

توجه داشته باشید که این بادی بیلدینگ بدون برنامه حجمی پیش می رود اما تغذیه لازم برای تناسب اندام را به شما معرفی خواهد کرد. در بدنسازی بانوان، برنامه های غذایی مرتبط با این بادی بیلدینگ به افراد توضیح داده می شود. مانور اصلی در این بادی بیلدینگ بر روی حرکات سریع است. در این ورزش، حرکات سریع اهمیت زیادی دارند. چون می توانند به راحتی شما را به اهداف تان نزدیک نمایند. در نهایت باید برنامه تغذیه خود را کنترل کنید. در واقع تناسب اندام شما باید با دریافت ویتامین و مواد مغذی همراه باشد.

تمرکز بر روی حرکت می تواند اثر آن را بیشتر کند. توجه داشته باشید که تناسب اندام فقط مربوط به از بین بردن چربی و بافت اضافه نیست. گاهی فرد بیش از اندازه لاغر است. بدنسازی فیتنس می تواند این فرد را به یک وزن ایده آل برساند. در چنین شرایطی تغذیه نقش مهمی بازی می کند. فرد باید بداند این تغذیه باید در چه گروه مواد غذایی بیشتر باشد.

در واقع نه زمان از دست دادن وزن و نه هنگام به دست آوردن وزن نباید از دریافت مواد غذایی مهم، ویتامین ها و مواد معدنی غافل شوید. چون در این صورت، هر آنچه به دست آورده اید را ظرف مدت کوتاهی از دست می دهید.

بدنسازی بانوان بیشتر در راستای تنظیم وزن انجام می گیرد. این موضوع انگیزه لازم برای رفتن به باشگاه بدنسازی بانوان را ایجاد می کند. البته باید به این موضوع نیز اشاره کرد که درصد کمی از خانم ها نیز به بادی بیلدینگ فیزیکی علاقه مند هستند و تمایل دارند آن را بر روی برخی از اندام ها پیدا کنند. لذا در چنین شرایط از برنامه حجمی بدنسازی بهره مند می گردند و خود را برای آن آماده می کنند.

: اشتراک گذاری

جستجوی مطالب