بهترین تمرینات مبتدی یوگا با وزنه در خانه [تصویر]
  • heart icon 1 پسند
  • calendar icon 19 آذر 1402

بهترین تمرینات مبتدی یوگا با وزنه در خانه

یوگا به عنوان یکی از قدیمی ترین شاخه های ورزشی در دنیا شناخته می شود و همچنین در کتب فلسفی از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. شما به کمک فعالیت در این رشته ورزشی علاوه بر آمادگی جسمی، سلامت و تناسب اندام می توانید به آرامش روحی نیز دست پیدا کنید. یوگا به […]

یوگا به عنوان یکی از قدیمی ترین شاخه های ورزشی در دنیا شناخته می شود و همچنین در کتب فلسفی از جایگاه بسیار ویژه ای برخوردار می باشد. شما به کمک فعالیت در این رشته ورزشی علاوه بر آمادگی جسمی، سلامت و تناسب اندام می توانید به آرامش روحی نیز دست پیدا کنید. یوگا به عنوان ورزشی شفابخش در هند نیز شناخته می شود؛ زیرا شما به کمک فعالیت در این رشته ورزشی می توانید بدن خود را از هرگونه انرژی منفی آزاد کنید. برای قرارگیری در مسیر آرامش روحی و کسب سلامت جسمی فعالیت در این رشته ورزشی یک شرط اساسی است. اغلب فعالیت های مربوط به یوگا با ابزارهای ساده ورزشی انجام می گیرند؛ بنابراین با کمترین هزینه حتی در منزل می توان به صورت حرفه ای تمرینات یوگا را انجام داد. شما به کمک تمرینات یوگا به صورت اصولی و استاندارد در منزل می توانید به بعد جدیدی از آرامش روحی پس از یک روز سخت و پر از تنش دست پیدا کنید. ریتم زندگی شما پس از آغاز فعالیت در زمینه یوگا همواره در مدار سلامتی خواهد بود. تمرینات مبتدی یوگا با وزنه باعث ارتقا فاکتورهای سلامت جسمی در بدن می شود؛ زیرا این تمرینات به افزایش توده های عضلانی نیز کمک شایانی می کنند. تمرینات یوگا تجربه ای هیجان انگیز از یک رشته ورزشی متفاوت را برای شما رقم خواهند زد.

بهترین تمرینات یوگا در منزل با وزنه:
بسیاری از تمرینات اصلی یوگا به کمک وزنه می باشد؛ زیرا وزنه باعث ایجاد فشار مضاعف در نواحی مختلف بدن و کشش عضلات می شود. به کمک تمرینات یوگا با وزنه شما می توانید بدن خود را به استانداردهای زیبایی در این رشته ورزشی بیشتر از هر زمانی نزدیک کنید. این تمرینات مختص افراد مبتدی هستند؛ زیرا هیچ گونه فشاری به قسمت های مختلف بدن وارد نمی کنند. اغلب تمرینات یوگا مبتدی عضله های قسمت شانه، کتف و بازوها را تقویت می کنند. حرکات کششی موجود در این تمرینات به تقویت هرچه بیشتر عضلات کمک شایانی می کند.
عمده تمرینات مبتدی یوگا به کمک یک الی دو وزنه بر حسب نوع حرکت انجام می گیرد. تمرینات با وزنه یوگا نیازمند به هیچ حرکت پیش نیازی نیستند؛ بنابراین شما می توانید به راحتی این تمرینات را اجرا کنید. یوگا با وزنه باعث قرارگیری بدن در حالت نرمال و انعطافی استاندارد می شود؛ بنابراین در سایه این تمرینات می توان در یک پلن ورزشی عضلات بدن را تقویت کرد. برای اجرای هرچه بهتر حرکات یوگا با وزنه می توانید حرکات این ویدئو را دنبال کنید. حرکات این ویدئو برای افراد مبتدی کاملا مناسب می باشد. شما برای موفقیت در چالش ورزشی یوگا مستلزم اجرای این تمرینات هستید.

حرکات یوگا با وزنه جهت تقویت عضلات:
حرکات یوگا با وزنه باعث افزایش متابولیسم بدن و در نهایت چربی سوزی می شود. حرکات یوگا با دمبل به پمپاژ سریع تر خون در شریان های اصلی کمک شایانی می کند؛ زیرا یوگا ورزشی بر مبنای سلامت جسمی می باشد. بر اساس قدرت بدنی و همچنین آمادگی فردی می توان از دمبل در وزن های مختلف جهت اجرای حرکات این ويدئو کمک گرفت. حتما هنگام اجرای حرکات به تمامی نکات ریز و درشت توجه داشته باشید. در این صورت حرکات یوگا را به بهترین شکل ممکن انجام خواهید داد.

برای پیشرفت در این رشته ورزشی تداوم در انجام حرکات را فراموش نکنید. با انجام مداوم حرکات یوگا دیگر شما به یکی از ورزشکاران حرفه ای در این زمینه تبدیل خواهید شد. در صورت عدم دسترسی به دمبل جهت اجرای حرکات می توانید از بطری آب معدنی پر شده نیم لیتری به عنوان وزنه استفاده کنید. یوگا رشته ورزشی بدون محدودیتی شناخته می شود، که شما با کمترین هزینه نیز می توانید حرکات مختلف این رشته را در منزل اجرا کنید. یوگا مبتدی با دمبل برخلاف سایر حرکات پیشرفته هیچ گونه فشار مضاعفی به ماهیچه های بدن وارد نمی کند. انجام حرکات وزنه با یوگا برای افراد مبتدی با سابقه بیماری حرکتی طبق نظر پزشک باید صورت بگیرد.
حرکات یوگا به کمک وزنه بدن شما را منعطف و خوش فرم تر از هر زمانی می کند.

حرکات یوگا با دمبل مختص افرادی مبتدی:
درصد قابل توجهی از حرکات یوگا با دمبل مختص افراد مبتدی است. در این تمرینات بسیاری از عضلات بدن درگیر می شوند؛ زیرا این حرکات باعث کشش عضلات می شوند. اجرای این حرکات در روزهای اول تمرین با وزنه های نیم کیلوگرمی می باشد. شما با گذشت زمان می توانید به نسبت مهارت و توانایی خود وزن وزنه ها را افزایش دهید. یوگا مبتدی با دمبل بر اساس تکنیک های مختلف ورزشی صورت می گیرد.
از عمده تمرینات یوگا با دمبل در منزل می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

●حرکت درخت با دمبل:
یکی از تمرینات محبوب یوگا به کمک دمبل حرکت درخت می باشد. در این حرکت عضلات نواحی تحتانی به طور کامل درگیر می شوند؛ بنابراین شما با این حرکت ساده بهترین نتایج را دریافت خواهید کرد. در این حرکت باید رو پای راست خود بایستید و سعی در حفظ تعادل خود در این حالت داشته باشید. در مرحله بعدی باید پای چپ خود را به موازات پای راست خود در کنار ران قرار دهید. سپس دمبل ها را باید تا بالای شانه ببرید و کف دست ها را به موازات صورت نگه دارید.
هنگام جا به جایی دمبل ها نفس را در ریه خود حبس کنید؛ زیرا در این حرکت در هر مرحله ای از تمرین باید دم و بازدم صورت بگیرد.
این حرکت باعث افزایش تعادل، افزایش آرامش روحی، تقویت عضلات ناحیه ران و ناحیه کتف می شود.


●حرکت صندلی با دمبل:
این حرکت عمدتا باعث درگیری عضلات شکم، پاها و دوسر بازو می شود و همچنین باعث قدرت بخشیدن عضلات این نواحی نیز می شود. این حرکت به عنوان یکی از ابتدایی ترین تمرینات یوگا نیز شناخته می شود. در هند برای پاکسازی چاکراها از انرژی منفی از این حرکت کمک گرفته می شود. در این حرکت ابتدا باید پاها را در کنار هم قرار دهید و سپس دمبل ها را در دست بگیرید.
در این حرکت باید به حالت نشسته پایین بروید؛ زیرا تحت چنین شرایطی ران ها با زمین موازی می شوند. کمر خود را بدون قوز و صاف نگه دارید و سپس کف دست ها را در جهت خلاف عقربه های ساعت به سمت بالا بچرخانید. در ادامه انتهای دمبل ها را باید به یکدیگر فشار دهید. این حرکت را در سه ست ۵ تایی ادامه دهید و در بین هر ست چند دقیقه استراحت کنید.

●حرکت kick off با دمبل:
این حرکت به قدرت بخشیدن عضلات ناحیه پا کمک شایانی کرده و همچنین در این حرکت استقامت بدنی تا سرحد قابل توجهی افزایش پیدا می کند. در این حرکت شما باید ابتدای پای چپ را حدود ۹۰ سانتی عقب تر از پای راست خود قرار دهید. در مرحله بعدی دست راست را باید از آرنج خم کرد و دمبل را در دست گرفت. دمبل دست راست از قسمت زیرین باید به سمت بالا کشیده شود. در دست چپ نیز در حالی که دمبل به دست دارید، باید دست شما مستقیم و در راستای شانه قرار بگیرد. پای چپ خود را از زمین بلند کنید و به سمت عقب بکشید.
بدن شما باید در حالتی قرار بگیرد، که پای چپ، بالا تنه و دمبل در یک راستای مستقیم قرار بگیرند. در نهایت دمبل ها را باید به عقب بکشید و کف دست ها را به سمت سقف بچرخانید. میزان درگیری عضلات ناحیه دست و پا در این حرکت بیش از ۸۷ درصد می باشد. در حین هر حرکت حتما دم و باز دم را فراموش نکنید؛ زیرا در سایه دم و بازدم متابولیسم بدن نیز افزایش پیدا می کند.

مهم ترین نکات برای یادگیری تمرینات یوگا آنلاین در خانه با وزنه:
برخلاف تمامی باورها علاقه مندان به این رشته ورزشی به راحتی می توانند تمرینات یوگا را در منزل انجام دهند. با انجام هر یک از تمرینات شما گامی موثر در جهت حرفه ای شدن برخواهید داشت. برای شروع یوگا در منزل شما به یک دست لباس راحتی، یک فضای تمیز و مرتب و دو وزنه دارید. شما برای یادگیری دقیق و هرچه بهتر حرکات یوگا در منزل به ویدئوهای آموزشی در این زمینه نیاز دارید. چنین ویدئوهایی با درون مایه آموزشی در زمینه یوگا باعث هدفمند شدن مسیر آموزشی شما خواهند شد. شما در منزل و بدون پرداخت هیچ گونه هزینه مازادی از طریق ویدئوهای آموزشی می توانید به یکی از ستاره های اصلی این رشته ورزشی تبدیل شوید.

حتما از ویدئوهای آموزشی مربی های حرفه ای و تخصصی در این زمینه کمک بگیرید؛ زیرا در غیر این صورت در مسیر یادگیری شما منحرف خواهید شد. یکی از بهترین بسترهای یادگیری مجازی به صورت آنلاین فیتیلیو می باشد. این پلتفرم مجازی مسیر یادگیری حرکات و تمرینات ورزشی یوگا را برای شما بسیار آسان و راحت می کند. در سایه تیم تخصصی و حرفه ای فیتیلیو شما در یک پلن ورزشی موفق و کارآمد در کوتاه ترین زمان ممکن می توانید توانایی لازم را در این رشته ورزشی به دست بیاورید. برای یادگیری هرچه دقیق و بهتر الفبای این رشته ورزشی فقط باید ویدئوهای آموزشی مرتبط با یوگا را در این بستر آموزشی دنبال کنید. شما به کمک ویدئوهای آموزشی این پلتفرم آنلاین رویای یادگیری یوگا مطابق با متدهای به روز دنیا را به واقعیت تبدیل خواهید کرد.
انجام تمرینات یوگا آنلاین در خانه باعث جا به جایی مرزهای سلامت جسمی و روحی می شود.

: اشتراک گذاری

جستجوی مطالب