بدنسازی در گرایش فیزیک چگونه دنبال می شود؟ [تصویر]
  • comment icon 1 دیدگاه
  • heart icon 2 پسند
  • calendar icon 29 تیر 1400

بدنسازی در گرایش فیزیک چگونه دنبال می شود؟

بیش از 90% مردم در حال دنبال کردن قوانین فیزیک در بادی بیلدینگ هستند. حال آن که این سوال پیش می آید که بادی بیلدینگ فیزیک ربطی به رشته فیزیک دارد؟ پاسخ به این سوال مثبت است. در واقع در این بحث می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که چگونه بدنسازی فیزیک ما را […]

بیش از 90% مردم در حال دنبال کردن قوانین فیزیک در بادی بیلدینگ هستند. حال آن که این سوال پیش می آید که بادی بیلدینگ فیزیک ربطی به رشته فیزیک دارد؟ پاسخ به این سوال مثبت است. در واقع در این بحث می خواهیم به این موضوع اشاره کنیم که چگونه بدنسازی فیزیک ما را به سر منزل مقصودمان خواهد رساند.

بادی بیلدینگ مدام در حال گسترده تر کردن شاخه های خود می باشد. فیزیک یکی از جدیدترین رشته های موجود در تمرینات بادی بیلدینگ  است که با اینکه تنها چند سالی است به این ورزش وارد شده اما توانسته توجه عده ای زیادی را به خود جلب کند و در این زمان رشد قابل توجهی داشته باشد. همان طور که از نام این بادی بیلدینگ پیداست در این تکنیک به وضعیت فیزیکی و جسمانی شما بسیار توجه می شود.

در این ورزش نیز مانند دیگر شاخه های بادی بیلدینگ از دستگاه های خاصی استفاده می شود. منظور از دستگاه های خاص، دستگاه هایی است که با هدف رسیدن به این وضعیت طراحی شده اند. دستگاه بدنسازی توسط مربی به شما معرفی می شود و در این صورت خواهید فهمید با استفاده از این دسستگاه چه سودی نصیب خود و بدن خواهید کرد.

محاسبات مربوط به بدنسازی فیزیک

در چنین ورزشی داورها اساساً به اختلاف بین پهنای کمر و عرض شانه فکر می کنند. ضمن اینکه در چنین شرایطی امتیازدهی داور به تمرینات بدنسازی فرد به شرطی انجام می شود که اختلاف لازم بین دو عضو شانه و کمر برقرار باشد. یعنی فرد از عرض بیشتری در شانه ها برخوردار باشد. این موضوع نشان می دهد که تمرینات بدنسازی فرد مفید و موثر واقع شده است. جالب است بدانید فیگور، وضعیت چهره، انتخاب شلوارک، بدن منعطف، نداشتن فیبر عضلانی و کات زیاد فرد شرکت کننده از عوامل موثر در تصمیم گیری داوران می باشد.

تمرین بدنسازی مربوطه در بعضی از تیپ های بدنی چندان موثر نخواهد بود. به عوان مثال تیپ های آندومورف گزینه مناسبی برای بدنسازی فیزیکی نیستند. دستگاه بدنسازی متفاوت برای این نوع بادی بیلدینگ مورد توجه قرار می گیرد. در نهایت تمرینات بدنسازی می توانند شما را در رسیدن به مقصودتان کمک بسیار نمایند. زمانی که به تمرین بدنسازی مربوط به رشته فیزیک روی می آورید، در واقع بدن خود را از هر گونه پیتیدی و استروئید مبرا می سازید. این موضوع در فرم اندامی شما بسیار تاثیرگذار و حائز اهمیت خواهد بود. در حال حاضر از تمرینات بدنسازی برای رسیدن به فرم های خاصی کمک گرفته می شود.

کار کردن با دستگاه بدنسازی می تواند سبب موفقیت شما در رشته خاص شود. در نهایت این شما هستید که می توانید تعیین کننده تمرینات بدنسازی خود باشید. برای بهره بردن از تمرین بدنسازی بهتر است اطلاعات لازم را درباره دستگاه بدنسازی بدانید.

ارتباط بین بادی بیلدینگ فیزیک و دستگاه بدنسازی

برای این رشته نیز مانند دیگر رشته ها از دستگاه بدنسازی خاص کمک گرفته می شود. در واقع این بادی بیلدینگ در ازای بادی بیلدینگ های هورمونی و تزریقاتی ایجاد شد. در این بادی بیلدینگ نیز مانند دیگر بادی بیلدینگ ها از دستگاه بدنسازی کمک گرفته می شود. در کنار تمرینات بادی بیلدینگ  باید به رژیم غذایی خود نیز توجه کنید. در کنار این رژیم غذایی صحیح می توان از تمرین بدنسازی نیز به خوبی بهره مند شد. این برنامه غذایی متناسب با عادات و نیاز روزانه شما به مواد غذایی تامین می گردد.

برای اینکه بتوانید تمرینات بادی بیلدینگ  را به خوبی انجام دهید، باید سر رشته لازم را در زمینه تامین مواد مغذی و مکمل ها داشته باشید. یعنی بدانید که  تمرین بدنسازی برای شما موثر و مفید نخواهد بود مگر زمانی که در کنار استفاده از دستگاه بدنسازی، از رژیم و تغذیه صحیح نیز بهره مند شوید. این رژیم به گونه ای هدایت می گردد که امکان بهره مندی شما از مکمل ها، مواد معدنی و ویتامین ها فراهم باشد. در این صورت خواهید دید که چگونه بدن ورزیده و فرم گرفته ای را ظرف مدت کوتاهی به دست خواهید آورد.

آهنگ بدنسازی چگونه فرم بدنی تولید می کند؟

جالب است بدانید افراد زیادی تمایل دارند در حین انجام حرکات بادی بیلدینگ و کار با دستگاه بدنسازی از آهنگ بدنسازی نیز بهره مند شوند. آن ها معتقدند که می توانند بدن خود را با آهنگ سریع تر به شکل دلخواه برسانند. در واقع بهره مندی از آهنگ بدنسازی شما را سریع تر به نتیجه کار خود می رساند. ضمن اینکه بهره مندی از آهنگ بدنسازی جنبه سرگرمی نیز برای شما خواهد داشت. در این صورت کمتر از ورزش کردن خسته می شوید. فراموش نکنید که آهنگ بدنسازی می تواند ذهن شما را برای حرکات و کار با دستگاه بادی بیلدینگ بازتر کند و در یادگیری و تناسب اندام شما نقش مهم و کاربردی ایفا کند.

توجه داشته باشید که آهنگ بدنسازی نیز می تواند بخشی از فرآیند ورزشی شما باشد. بهتر است این ورزش را در قالب واقعی خود به کار ببرید.  البته تمام این موارد باید با یک برنامه ریزی دقیق و به موقع انجام شود. در این صورت ورزش و تمرینات بادی بیلدینگ  شما نتیجه بخش و سودمند واقع خواهد شد.

: اشتراک گذاری

جستجوی مطالب